Regionální centrála ČSOB

Urbanistická koncepce novostavby regionální centrály ČSOB vzešla z revize a analýzy vztahu stavební parcely vůči městské zástavbě na nábřeží řeky Labe. Budova HHQ svou formou uzavírá od města plynoucí proměnlivý prostor nábřeží. Objekt vystupuje z řady a hledí zpět k městu. Tvarování hmoty budovy vytváří nástupní prostor „náruč“ směrem k nové pěší lávce přes Labe i směrem k obchvatu. Budova má výrazný půdorysný symetrický tvar se dvěma venkovními a jedním vnitřním atriem. Vybrání objemu budovy v rozích napomáhá přiblížení hlavních vstupů do samého centra budovy. Parter budovy je poloveřejný s kavárnou a restaurací. Architektura budovy reflektuje hodnoty a společenskou odpovědnost stavebníka, které byly mj. ve vztahu k nové budově definovány následujícími výrazy: progresivní, dynamický, lehký a čistý, zároveň však stabilní a soudržný. V budově je jako součást informačního systému realizována ojedinělá technologie grafického monolitického betonu.

Klient/Client: ČSOB, Radlická Rozvojová a.s.
Autoři/Authors: Roman Brychta (hlavní architekt), Adam Halíř, Lukáš Kijonka, Alexej Klyuykov (vizuální styl), Zdeněk Sendler, Lydia Šušliková (krajina)
Spolupráce/Cooperation: Jan Karásek, Marek Sankot, Klára Táboříková, Ondřej Hart, Renata Horová, Thu Huong Phamová;
Petr Jileček, Michal Průcha, Roman Mráz (Karlínblok s.r.o), Jiří Vítek, Radim Vítek, Tomáš Frajt (JV PROJEKT VH s.r.o.), Milan Polák, Juraj Cholvát (Němec Polák s.r.o.)
Status: Realizace
Fotograf: ČSOB, Boysplaynice

Projektil architekti
Ateliér zahradní a krajinářské architektury
Karlínblok
Kolektiv

Regionální centrála ČSOB

  • 2021
  • Hradec Králové